Поредна нагла кражба в Студентски град – този път не

...
Поредна нагла кражба в Студентски град – този път не
Коментари Харесай

„На заем от Студентски град: трима „хубавци отмъкнаха маса и мебели пред камера ВИДЕО

Поредна нагла кражба в Студентски град – този път не става дума за нещо дребно, а за цели мебели… изнесени като от личен двор.

Случаят е оповестен във Фейсбук групата „ Забелязано в Студентски град “ от Неделчо Неделчев, който търси подпомагане за разпознаването на причинителите.

По думите му, трима мъже са снимани от камери по какъв начин умерено и без терзание прибират маса, два фотьойла и диванче от заведение или общо пространство.

Иронията в обявата е повече от ясна:

„ Ако някой познава тези тримата хубавци, или се познаят сами, апелирам масата, двата фотьойла и диванчето да бъдат върнати по същия метод, по който са взети – " на заем “.

От фрагментите се вижда по какъв начин мъжете работят решително, без бързане и без терзание, като че ли просто местят лично имущество. Според създателя на сигнала, съществуват и други записи от разнообразни ъгли, което значи, че идентифицирането им е изцяло допустимо.

„ Има доста клипчета и от други ъгли, в случай че се притеснявате, че не се виждате хубаво “, добавя той с очевидна доза жлъч.



Случаят още веднъж повдига въпроса за чувството за безотговорност – когато някой може да вземе мебели измежду нощ, пред камери, и да разчита, че ще му се размине.

Авторът на обявата въпреки всичко дава късмет на причинителите да реагират непринудено:

„ Не желая да се стига до следващи дейности, тъй че дано бъдем хора! “

Дали „ заемът “ ще бъде върнат – следва да разберем. Но едно е несъмнено: в Студентски град някои хора очевидно схващат непознатото имущество… много свободно.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР