Понякога начинът, по който се държим, или нещата, които говорим,

...
Понякога начинът, по който се държим, или нещата, които говорим,
Коментари Харесай

Ако искате да подобрите отношенията си с хората, променете очакванията си

Понякога методът, по който се държим, или нещата, които приказваме, могат да отхвърлен хората. Може би и вие не сте горди с някои черти от характера си и бихте желали да ги измененията. А може и да е нещо, което вие намирате за позитивно качество, а в действителност да вбесява близките. Във всеки случай съществуват някои черти от характера, които е доста евентуално да нервират близките.

Ето какво бихме могли да създадем, с цел да се разбираме по-добре с другите, стига да считаме, че е задоволително значимо за нас:

Ако сте мъчително прям с другите , пробвайте се да се поставите на тяхно място и да помислите по какъв начин ли са се почувствали, откакто сте им споделили нелицеприятната истина в очите. Ако индивидът насреща може да понесе истината, кажете му я, само че в случай че знаете, че ще го нараните, пробвайте се да смекчите тона: „ Роклята е хубава, само че за какво не потърсим друга, която да ти стои по-добре? “; „ Вярвам ти, че си бил толкоз ангажиран, че да не ми се обадиш, само че идващия път ще се веселя най-малко да ми напишеш два реда. “; „ Не си се справил добре с плана, само че виждам какъв брой старания си положил, това е похвално и можем дружно да поработим, като ти дам някои препоръки. “ и така нататък Помислете си дали ви е значимо да си запазите връзките с този човек. Ако отговорът е да, постарайте са да премълчавате някои истини или да ги видоизменяте.

Ако не сте почитател на празните приказки за времето и прочие, само че другите са, то положете старания да им влезете в тона. Разменете си няколко дежурни изречения и след това преминете всъщност. Нищо няма да ви стане, в случай че си побъбрите по какъв начин е минал уикендът ви, по какъв начин ви е навалял дъждът или в какво запушване сте попаднали. По този метод ще стоплите връзките си с индивида насреща и ще „ подготвите почвата “ за по-сериозните диалози.

Ако с индивида насреща сте на друго мнение , не бързайте да го обиждате. Опитайте се да вникнете в непознатата позиция, даже да не я приемете. Постарайте се да не се палите изключително, запазете успокоение. Работата не е на живот и гибел. Винаги е потребно да можем да помислим, преди да приказваме. Използвайте причини, а не обиди, когато спорите с някого.

Ако не понасяте някой да се оплаква , помислете, преди да реагирате извънредно. Имайте поради, че от време на време хората просто желаят да споделят възприятията си, без да чакат нищо – нито съвет, нито състрадание, нито рецензия. Просто желаят да си кажат това, което им тежи или ги вълнува в този миг. Оставете ги. Нека се оплачат. Нека си излеят душата. Ако това не ви натоварва душевен, изтърпете го и продължете нататък. Опитайте се да покажете поддръжка, без да задълбавате. Със сигурност напъните ви ще бъдат оценени. По този метод, вместо да си създадете зложелател, ще си създадете другар. Не е толкоз мъчно, нали?

Цветелина Велчева

Източник: obekti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР