Деца и природа: Ползите от прекарването на време на открито
Ползите от прекарването на време навън за децата са извънредно доста. В днешния претрупан свят може да бъде предизвикателство за родителите и лицата, които се грижат за тях, да намерят способи да прекарват качествено време с децата си. Тъй като доста фамилии водят все по-заседнал метод на живот, излизането на открито може да бъде отличен метод за определяне на връзки и ангажиране с физическа интензивност.
Играта навън е от решаващо значение за развиването на децата. Тя предизвиква физическата интензивност, която е от значително значение за положителното здраве, здрави кости и мускули; предизвиква децата да изследват света, насърчавайки любознанието и възприятието за чудо; и разрешава на децата да развият своите обществени умения, до момента в който поддържат връзка с връстници и се учат да поддържат връзка, да си сътрудничат и да договарят.
Престоят навън при естествена светлина оказва помощ за контролиране на циркадните ритми, което е от значително значение за здравословни модели на сън, въодушевление и когнитивна функционалност. Играта навън също по този начин разрешава на децата да поемат опасности, да построяват резистентност и да развиват умения за решение на проблеми, всички от които са значими за цялостния им напредък и развиване.Родителите могат да оказват помощ на децата си да порастват, да учат и да имат завършения единствено като прекарат известно време измежду природата.
Първите пет години са в действителност значими за развиването на детето. През тези години родителите и лицата, които се грижат за тях, могат да повлияят позитивно на благосъстоянието на децата за цялостен живот, като основат благоприятни условия за висококачествено образование.
Ползи от прекарването на време навън за децата:
Природата обезпечава доста изгоди през целия живот за физическото здраве, психическото здраве и академичната подготвеност. Здравословното излагане на предизвиква здравето на костите и оказва помощ за минимизиране на проблемите, свързани с диабета и сърдечните болести. Дори играта с нечистотия е посочила, че понижава тревогата и равнищата на стрес при децата.
Представянето на разнообразни естествени среди на децата може да им помогне да мислят оттатък непосредствената си среда и да изградят добре закръглени вероятности. Ученето и образованието, основано на природата, усъвършенства университетските достижения и сериозното мислене на детето. И въпреки всичко децата прекарват по-малко време навън от всеки път.
Проучване от 2018 година в Обединеното кралство разкри, че децата прекарват към четири часа време навън за седмица, почти 50% по-малко, в сравнение с родителите им като деца. Когато децата не излизат навън, те пропущат скъпи прекарвания, които могат да обогатят тяхното физическо,
Природата оказва помощ на децата да опознаят своя свят
Запознаването на децата с разнообразието на природата – от неповторими животни до разнообразни пейзажи и климати – може да ги насърчи да изградят преценка за света към тях и да им помогне да схванат своето място в него.
Например, визитата на река или поток е опция освен да научите децата за местообитанията на рибите, само че и да проучите от кое място идва тяхната питейна вода, един от най-ценните запаси в живота.Природата също може да ни свърже с нашата храна. Можете да опитате да изградите и поддържате дребна градина. Прекарването на време навън за децата е извънредно скъпо.
Подобрява психическото и прочувственото здраве
Знаете ли, че е потвърдено, че играта по време навън в нечистотия понижава тревогата при децата? Прекарването на време на открито измежду природата може да помогне за възстановяване на психическото и прочувственото здраве на децата. Излагането на слънце и чист въздух може да усъвършенства настроението им, да им помогне да имат по-добър фокус и да понижат напрежението. Кратката ежедневна разходка на открито може да направи чудеса както за възрастни, по този начин и за деца!
Подобрява физическото здраве
Слушаме толкоз доста за значимостта на, от време на време забравяме, че излагането на слънце е належащо за положително здраве. Трябва да се излагаме на слънце, с цел да могат телата ни да създават витамин D. Витамин D поддържа развиването на костите и имунното здраве. Слънчевата светлина също може да усъвършенства качеството на съня и настроението ни. Накратко, хората се нуждаят от всекидневно излагане на слънце, с цел да работят по най-хубавия метод.
Друга изгода за физическото здраве е, че навън е отлично място за физическа интензивност и извършения. Децата би трябвало да са дейни най-малко един час всеки ден. Играта или упражненията по време навън са идеалният метод за децата да получат дневната си доза слънце, до момента в който са дейни.
Вдъхва интерес към грижата за околната среда
Представянето на нашите деца навън, когато са дребни, може да помогне да възпитаме благодарност към околната среда. Пребиваването измежду природата и преживяването на всичко, което тя може да предложи, може да помогне на децата да схванат по-добре по какъв начин техните дейности могат да повлияят на естествения свят към тях.
Това е значимо, с цел да научим децата на тяхното място в света и техните отговорности за запазване на околната среда и попречване на вреди. Например, визитата на река е добър урок за местообитанието на рибите, както и за това от кое място получаваме питейната си вода. Прекарването на време навън е извънредно значимо за децата.
Подобрява общественото развиване
Прекарването на време навън подкрепя развиването на самостоятелност, креативност и убеденост, както и умения за решение на проблеми и сериозно мислене. Укрепването на обществените и персоналните умения може да помогне за възстановяване на цялостното академично показване на детето.
Подпомага здравословното вдишване на риск
За да поддържат здравословно развиване, децата би трябвало да поемат известни опасности. Прекомерната отбрана на децата и недопускането им да поемат опасности може да повлияе негативно на тяхната убеденост, храброст и резистентност. Насърчавайте децата си да провокират себе си и да уголемяват границите си, когато играят на открито.
Това може да значи втурване по тази дълга плашеща пързалка или нанагорнище на конструкция, която наподобява малко прекомерно висока. Бъдете там, с цел да ги подкрепите (физически и емоционално), с цел да им помогнете да придобият убеденост. Прекарването на време навън оказва помощ на децата да изградят своя темперамент.
Подобряване на ученето и играта
Природата дава както прелестно място, по този начин и обекти за игра и учене.
Сред по-големите деца излагането на природата предизвиква изследователските и строителните действия. Това може да усъвършенства качествата за решение на проблеми, способността за реагиране на изменящия се подтекст и присъединяване във вземането на групови решения. По-малките деца постоянно употребяват външни условия с растения, камъни и пръчки като атрибут за мислена игра, която е основна за общественото и когнитивно развиване.
Едно изследване на детската игра откри, че група от шубраци е най-популярното място за игра в двора на началното учебно заведение, тъй като може да се трансформира в доста мислени места: къща, галактически транспортен съд и така нататък
Горската детска градина е тип предучилищно обучение за деца, провеждано съвсем извънредно навън. Независимо от времето, децата се предизвикват да поемат самодейността в играта, проучването и ученето в гора или естествена среда. Горските учебни заведения работят сполучливо в Северна Европа повече от 50 години. Прекарването на време навън носи доста изгоди за децата.
Помага на родителите да открият връзка с децата си
Играта навън може да бъде по-неструктурирана от играта на закрито, което разрешава на родители и деца да следват своите ползи и да разпрострат своята креативност дружно. Това неструктурирано време може да помогне на родителите да схванат по-добре личността и ползите на децата си, което може да укрепи връзката им.
Играта навън също дава опция на родителите и децата да споделят нови прекарвания и да основават мемоари дружно. Независимо дали става дума за разглеждане на локален парк, каране на колело или игра на улов, тези споделени прекарвания могат да оказват помощ за построяването на по-силна връзка.
Пътеките измежду природата също могат да бъдат превъзходен метод за фамилиите да изследват природата и да оценят природата. Родителите могат да заведат децата си на разходка измежду природата и да употребяват времето, с цел да ги научат за растенията, животните и други естествени дадености, които могат да срещнат – и това е идеалната опция за занимателен фамилен пикник!
Как можем да насърчим детето да играе на открито?
Насърчаването на децата да играят на открито може да бъде предизвикателство, изключително в днешната цифрова епоха, където екраните и устройствата са на всички места. Ето няколко съвета, които да оказват помощ на децата ви да се вълнуват от игрите на открито:
Направете играта навън занимателна: Въведете игри, спортове и други действия, които децата ви харесват.
Създайте безвредна външна среда: Уверете се, че зоната, където децата ви играят, е безвредна, предпазена и свободна от евентуални рискове.
Бъдете модел за подражателство: Покажете на децата си, че обичате да прекарвате времето си навън и давайте образец.
Ограничете времето пред екрана: Задайте ограничаване за времето, което децата ви прекарват пред екраните, и ги насърчете вместо това да изследват навън.
Планирайте фамилни действия навън: Планирайте фамилни излети до паркове, естествени резервати и други открити пространства.
Позволете неструктурирана игра: Позволете на децата си да имат неструктурирана игра навън, където могат да употребяват своето въображение и креативност.
Тези препоръки ще ви оказват помощ да извършите играта по време навън извънредно потребна и занимателна за вашите деца.