ТИХИЯ ГЕРОИЗЪМ: Министрите аплодираха младежи-доброволци от пожара в Сунгурларе
Пожарът в региона на село Скала е овладян, няма заплаха за обитаемоте места. Това заяви кметът на община Сунгурларе Димитър Гавазов, който чака бедственото състояние да бъде анулирано до края на деня.
На терен не престават дейностите на пожарникари, 30 военнослужещи от 42-ри механизиран батальон и доброволци.
През миналите дни в борбата с огнената буря се включиха и хеликоптери. По последни данни огънят на територията на Община Сунгурларе от петък е унищожил над 20 000 декара повърхност.
Стигна се и до евакуация на жителите на село Скала.
Младежи, притекли се на помощ в битката с пожара в Сунгурларе, бяха поканени от премиера Росен Желязков в Министерския съвет, където през днешния ден получиха аплодисментите на министрите.
Премиерът ги показа,
като сподели, че „ това са момчетата, които в тези сложни дни със своя спокоен и непретенциозен образец в Сунгурларе се притекоха на помощ по собствен метод. Той стана толкоз забележим за всички, че даде кураж и на огнеборците, и на горските “.
„ Поканих ги измежду нас, с цел да изразим нашата благодарност и признателност освен на тях. Те са посланици и представители на всички тези, които в тези усилни времена демонстрират показват човешкия добродетел, оня непретенциозен, самобитен, спокоен и скромен подвиг, само че и това, което ни кара да се усещаме обединени като хора, като българи, да бъдем ориентирани един към различен с онази човещина и емнатия, която толкоз липсва в нашето всекидневие “, уточни министър-председетялят Росен Желязков.
По думите му тези младежи са представители на всичко изброено, по тази причина и министър председателят се почувствал задължен да ги предложения не поради възможните спекулации за политическия пиар.
„ Поканих тези момчета, тези български мъже, с цел да получат нашите овации. Техният образец става притежание и дано това да е заразителният образец. Ние към този момент не би трябвало да мислим за тях като за нашето бъдеще, а като ангажимент в нашето настояще. Затова желая да благодаря на техните родители и близки, че са вложили в тях обич усърдие и умеене и ги предизвикват по техния път “, уточни министър председателят.
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




