Почивката заради Световното първенство явно се е отразила позитивно на

...

Марсилия помете Тулуза и се завърна в топ 3

Почивката поради Световното състезание очевидно се е отразила положително на тима на Марсилия. Играчите на Игор Тудор възобновиха сезона по ослепителен метод, записвайки разгромна победа с 6:1 над Тулуза на своя " Велодром ".

Тон за головото шоу даде Валентин Ронже в 13-тата минута, а в 41-вата Расмус Николайсен си означи автогол за 2:0.

Наказателното акция на домакините продължи и през втората част. В 51-вата минута Сеад Колашинац направи резултата типичен, а в 62-рата Димитри Пайе означи четвърти гол.

Гостите върнаха едно попадение в 66-ата минута посредством Бранко ван ден Боомен, само че в края получиха още два гола във вратата си, дело на Дженгиз Юндер от дузпа в 79-ата и Нуно Тавареш в 82-рата минута.

С тази победа Марсилия излезе на 3-тото място в класирането с актив от 33 точки. Тулуза остава на 13-тото място с 16 точки.

В другия късен мач за деня Ница и Ланс не се победиха, като мачът посред им приключи при резултат 0:0.

Хапни като първенец с безвъзмездна доставка от Takeaway.com!

Снимки: Imago