По време на четвъртия ден на 28-то Световно първенство по

...

Нов световен рекорд при мъжете по време на Световното първенство по свободно гмуркане в Бургас

По време на четвъртия ден на 28-то Световно състезание по свободно гмуркане в гр. Бургас Гийом Бордила от Франция усъвършенства международния връх при мъжете в дисциплината динамична апнеа с плавници, като с това си обезпечи златния орден и шампионска купа. Той съумя да направи 301 метра под вода на един мирис в последната серия на надпреварата и с това усъвършенства предходния международен връх, който беше неизменен от 2016 година. На второ и трето място, единствено с 1 метър разлика, се подредиха Ю Шианг Су (259 метра) и Давид Кустич (258 метра). При дамите златният орден в дисциплината отиде при актуалната международна рекордьорка Магдалена Солич от Полша, която направи впечатляващите 265 метра под вода. Тя беше последвана от сънародничката си Юлия Козерска с резултат от 260 метра, а на трето място се подреди Ясуко Озеки от Япония с 214 метра.
Последният спортен ден завърши с гала по награждаване на спечелилите от 4-те дни. Бяха връчени и награди за най-хубавите мъж и жена от всички спортни дисциплини. Победители бяха полските състезатели Карол Карц и Магдалена Солич.
Източник: novinata.bg