Пловдивският Ботев успя да надвие втородивизионния тим на Чайка (Русия)

...

Ботев разби руснаци, Тодор Неделв със съмнения за тежка контузия

Пловдивският Ботев съумя да надвие втородивизионния отбор на Чайка (Русия) с класическото 3:0. Това бе втора инспекция за " жълто-черните " от подготвителния им лагер в Турция.

Александър Тонев вкара два гола за 1 минута в 70 и 71, а Никола Илиев оформи крайния резултат в 84-ата минута. Това бе и най-малкото, с което се измъкнаха руснаците, защото " канарчетата " " счупиха " гредите, откакто цели четири пъти те им попречиха да прибавят още попадения.

Мачът докара и неприятни вести за Ботев - Тодор Неделев уплаши съществено щаба си, откакто в 15-ата минута получи на пръв взор тежка травма и напусна терена наложително и занапред следва да се разбере какъв брой е сериозна контузията му.
 Кошмар за Ботев (Пловдив), Тодор Неделев с тежка травма

Халфът напусна наложително контролата с ФК Чайка

В 70-ата минута Никола Илиев получи топката в наказателното поле, завъртя се, след което подаде към Тонев, а той от придвижване не сгреши. Минута по-късно каращият проби бразилец Андерсон пусна подаване към Тонев в предни позиции, а крилото с удар по земя към далечния ъгъл вкара за повторно.

В 84-ата минута Никола Илиев направи резултата типичен. Младокът ознаменува положителната си игра с попадение след пас на Лазар Марин.

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов

Резерви: Янко Георгиев, Станислав Работов, Петър Итов, Стефан Попов, Димитър Тонев, Филип Филипов, Костадин Ничев, Атанас Стоименов, Бисер Бонев, Никола Илиев, Андерсон