Пълнена питка със сирена и зеленчуци
Необходими Продукти
●за тестото
● брашно - 550 - 600 г
● квас - 1 пакет суха (7 г)
● зехтин - 3 с.л.
● сол - 1 ч.л.
● захар - 1 ч.л.
● вода - 300 мл (хладка)
●
за пълнежа
● чушки - 2 бр. (зелена и червена)
● бейби моркови - 10 - 15 бр.(замразени)
● броколи - 3 - 4 розички (замразени)
● моцарела - 100 г
● топено сирене - 200 г
● домати - 1 бр.
● босилек - 4 - 5 листа свеж
● сол
● захар
● черен пипер
● зехтин - за намазване
Начин на подготвяне
Започнете с приготвянето на тестото. Активирайте маята, като я разтворите в хладка вода дружно със захарта и 2-3 с.л. брашно.
Пресейте брашното и направете кладенче. В него изсипете задействаната към този момент квас, зехтина и солта. Замесете меко тесто.
Покрийте го с забрадка и го оставете да втаса за 30 минути, до момента в който удвои размера си.
През това време си пригответе зеленчуците. Нарежете чушките на кубчета.
Броколите и бейби морковите потопете за малко във вряща вода. След това незабавно охладете под течаща студена вода.
Настържете домата и го сложете на котлон за малко, едвам се сгъсти. Прибавете към него малко захар, сол и черен пипер на усет и нарязания свеж босилек.
Нарежете и топеното сирене и моцарелата.
Отрежете 1/3 от втасалото към този момент тесто и го разточете с кръгла форма (30 см) върху набрашнен плот.
Поставете го в тавата. От останалото тесто късайте топчета с размер на орех, като във всяко поставяте по парче топено сирене. Наредете ги по края на тавата.
Разпределете доматения сос в основата на питката. Отгоре наредете зеленчуците. Върху тях сложете останалото топено сирене и моцарелата.
Намажете топчетата със зехтин и оставете да втаса още веднъж за 15-20 минути.
Печете пълнената питка в загряна фурна на 180 градуса с вентилатор за 30 минути.
Пълнената питка със сирена и зеленчуци е подготвена.




