Пирин нанесе една от най-срамните загуби на Лудогорец в българското

...

Пирин разби с 5:3 Лудогорец в Разград

Пирин нанесе една от най-срамните загуби на Лудогорец в българското състезание.
" Орлетата " съкрушиха " орлите " с 5:3 на " Хювефарма Арена " в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Благоевградчани поведоха с 0:4 след попадения на Христофор Хубчев (15) и Мохамед Брахими (46,70) на два пъти. В 38-ата минута Оливие Вердон порази личната си врата. Бенинецът се разписа в 77-ата минута, след което разградчани подвигнаха оборотите и стигнаха до още две попадения, дело на Кирил Десподов (88-дузпа) и Каули (90). В първата минута на продължението Венцислав Бенгюзов оформи крайното 3:5.

Възпитаниците на Станислав Генчев изиграха един от най-слабите си мачове досега през сезона. Играчите демонстрираха несериозно отношение до заключителните 10 минути на срещата и закономерно получиха четири гола във вратата си.

В същото време възходът на Пирин след уволнението на Уорън Фийни продължава. " Орлетата " стигнаха до точка против ЦСКА в предишния кръг, а в този момент си потеглят с триумф от Разград.

След днешната среща Лудогорец остава водач с 42 точки, до момента в който благоевградчани събраха 16 точки, само че не престават да са предпоследни във краткотрайното класиране.
Източник: tribune.bg