Петър Петров (България, Редмото Хонда) завърши на 21-о място Гран

...

Петър Петров завърши 21-и в Матърли Бейсин

Петър Петров (България, Редмото Хонда) приключи на 21-о място Гран при на Англия от международния шампионат по мотокрос, а Джефри Херлингс (Холандия, Ред Бул КТМ) записа нова двойна победа.

Петров не съумя да приключи първия манш, само че във втория се класира на 18-о място и завоюва три точки за генералното класиране. В него българинът се намира на 23-а позиция с 35 точки и пет по-малко от френския национал за Купата на нациите Беноа Патюрел.

Джефри Херлингс завоюва шеста двойна победа от девет кръга през сезона, откакто изпревари на два пъти Антонио Кайроли (Италия, Ред Бул КТМ) в края. В първото съревнование водачът в класирането излезе пред своя съотборник пет обиколки преди финала и приключи с задатък от 10.188 секунди, а във втория старт го изпревари в последния тур на английското трасе.

След двамата водачи на Ред Бул КТМ на подиума се качи Ромен Февр (Франция, Ямаха).

Лидерът в класирането Паулс Йонас (Латвия, Ред Бул КТМ) завоюва и двата манша в клас МХ2 пред Хорхе Прадо (Испания, Ред Бул КТМ). Трети приключи Клавин Фландерен (РЮА, Хонда).