Нидерландия тресна Полша с 2:1 в среща от група “D

...

Нидерландия се наложи над Полиша с 2:1 на Евро 2024

Нидерландия тресна Полша с 2:1 в среща от група “D ” и стартира с победа на Евро 2024.

Адам Букса се разписа за поляците в 16-ата минута, а в 29-ата Коди Гакпо изравни за " лалетата ". В края на мача златната запаса Ваут Вегхорст (83) опъна мрежата на Шчесни и донесе успеха за Нидерландия, съобщи gol.bg.

Вегхорст за следващ път забива съдбоносен гол за страната си, като този път го стори с едно допиране и майсторски удар.

Като цяло момчетата на Роналд Куман тотално преобладаваха, сътвориха дузина голови положения, само че направиха неповторими пропуски и бяха покрай това да не запишат цялостен триумф.

Поляците от своя страна изиграха тактически вярно мача, само че в края се пропукаха и разумно изгубиха. Срещата пропусна огромната звезда на Полша Роберт Левандовски, а в игра през втората част се появи звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски.

В тази група са още тимовете на Франция и Австрия.
Източник: novinite.bg