Първият мач от предсезонната подготовка на Барселона завърши при равенство.

...

Барселона започна предсезонната подготовка с реми

Първият мач от предсезонната подготовка на Барселона приключи при тъждество. Тимът направи 1:1 с в гостуването си на локалния каталунски противник Олот.

Сблъсъкът започва със забавяне от 15 минути при високи температури. Това е първата среща сред двата отбора от 42 години насам.

Дебют за Барселона направиха лятното попълнение Франк Кесие, Пабло Торе, Алекс Вайе, Арно Касас, Чади Риад, Фабио Бланко и Марк Касадо.

През първото полувреме Алберт Батая избави удар на Пиер-Емерик Обамеянг, след което нападателят стреля в напречната греда. При третия си опит той откри резултата с трансферират удар след асистенция на вратаря Марк-Андре тер Щеген.

GOAL BARÇA! 0-1! assists to open the scoring!
— FC Barcelona (@FCBarcelona)

Домакините стреляха в гредата, а минута преди почивката Елой Амагат възобнови равенството от дузпа и оформи крайния резултат.

След паузата Шави Ернандес пусна всичките си запаси, само че до попадение по този начин и не се стигна, откакто Алекс Вайе също стреля в напречната греда.

На Барселона предстоят четири контроли в Съединени американски щати, като първата е против Интер Маями на 20 юли от 02:30 часа.