Пари сен жермен, Барселона и Манчестър юнайтед направиха голяма крачка

...

ПСЖ, "Барселона" и "Юнайтед" се насочиха уверено към осминафиналите

Пари сен жермен ", " Барселона " и " Манчестър юнайтед " направиха огромна крачка към директните елиминации на Шампионската лига. Те записаха третите си победи в груповата фаза и събраха оптимален актив от девет точки след първите три кръга.

Във вторник това направиха " Манчестър сити " и " Бешикташ ". " Челси " пропусна да се причисли към тази компания, откакто приключи 3:3 в зрелищен дуел с " Рома " на " Стамфорд бридж ".

ПСЖ продължи впечатляващото си показване в шампионата след безапелационна победа с 4:0 при гостуването на " Андерлехт ". Парижани остават единственият тим без позволен гол от началото на груповата фаза, като в това време са отбелязали 12 попадения.

Килиан Мбапе откри резултата още преди да са минали три минути. Минута преди края на първото полувреме Единсон Кавани удвои задатъка на французите. Неймар добави трето попадение в 66-ата минута, а Анхел ди Мария оформи крайното 4:0 в 88-ата минута.

В другия мач от група В " Байерн " записа безпроблемна победа с 3:0 против " Селтик " с попадения на Томас Мюлер, Джошуа Кимих и Матс Хумелс. Баварците събраха шест точки и поведоха с три пред шотландците. " Андерлехт " е финален без точка и без маркиран гол.

На " Камп ноу " " Барселона " победи " Олимпиакос " с 3:1. Каталунците откриха резултата в 18-ата минута след автогол на Димитриос Николау. В 42-ата минута Жерар Пике беше изпъден с втори жълт картон, само че това не попречи на водача в Примера дивисион.

Лионел Меси и Лука Дин се разписаха в границите на три минути сред 61-ата и 64-ата, с цел да подпечатат третата поредна победа на " Барселона ". В добавеното време Николау се разписа още веднъж, този път в вярната врата, с цел да оформи крайния резултат.

В другия мач от група D " Ювентус " измъкна доста сложна победа с 2:1 против " Спортинг " (Лисабон). Гол на Марио Манджукич в 84-ата минута донесе триумфа на италианския първенец, който излезе на второ място с шест точки. " Спортинг " има три, а " Олимпиакос " към момента търси първата си точка.

В група А " Манчестър юнайтед " имаше потребност от автогол на вратаря Миле Свилар, с цел да реализира изстрадан триумф с 1:0 при гостуването на " Бенфика ". Португалците позволиха трета загуба от три мача и сведоха до най-малко възможностите си да се класират за осминафиналите.

Източник: dnevnik.bg