Отборите на "Витоша" (Бистрица) и "Ботев" (Враца) изиграха страхотен мач

...

Великаните от Ботев/Враца/ прегазиха като гости джуджетата от Витоша/Бистрица/

Отборите на "Витоша " (Бистрица) и "Ботев " (Враца) изиграха страховит мач с шест гола. Врачани си потеглиха като спечелили с 5:2 от гостуването в Бистрица, а срещата бе с голям залог и за двата тима. Попаденията за отбора от Враца означиха Емил Стоев (15, 25, 41), Валери Домовчийски (28) и Даниел Генов (90+). За "Витоша " точни бяха Георги Купенов (30) и Григор Долапчиев (48).
Успехът за врачани усили разликата сред двата отбора на 7 точки точки два кръга преди края на постоянния сезон.
В предходния кръг "Витоша " надигра изрично "Етър " с 3:0 вкъщи, а "Ботев "/Враца/ разгроми с 5:0 също вкъщи новобранеца "Верея ".
Срещата стартира с едноминутно безмълвие в символ на респект към легендата на ЦСКА Красимир Безински, който ни напусна през днешния ден. В 40-ата секунда гол на Валери Домовчийски бе анулиран. Даниел Генов получи пространство отдясно и центрира, а нападателят с плонж изпревари вратаря и изпрати топката във вратата, само че сега на паса Домо бе в състояние на засада. Отново попадение на Домовчийски бе анулирано поради засада в 7-ата минута.
В 15-ата минута Емил Стоев изведе "Ботев " (Враца) напред в резултата след хубава офанзива, почнала в центъра на терена. Валери Домовчийски пропусна топката, което излъга отбраната на домакините, а при удара на Стоев кълбото се отби в крайници на Купенов и излъга стража на "Витоша ".
В 25-ата минута Стоев означи втория си гол в мача, а сериозна неточност направи вратарят на домакините Християн Василев, който не съумя да се намеси уместно при центриране от ъглов удар на Симеон Мечев.
Три минути по-късно Валери Домовчийски вкара по този начин чакания си гол през днешния ден. Петър Атанасов напредна по левия фланг и пусна подаване към Домовчийски. Нападателят се освободи от бранител още с поемането на топката и стреля в горния десен ъгъл.
Още в 30-ата минута Георги Купенов понижи изоставането на "Витоша " след центриране от ъглов удар на Ивайло Лазаров.
В 41-ата минута Емил Стоев оформи своя хеттрик след прелестно подаване на Валери Домовчийски зад тила на отбраната на "Витоша ". Стоев остана очи в очи със стража на домакините и прати топката в противоположния ъгъл.
Второто полувреме стартира по този начин, както и първото. Двата отбора незабавно погледната към офанзивата и "Витоша " удар първи посредством Григор Долапчиев. Футболистът на домакините се възползва от прелестно центриране на Иван Вълчанов и с удар с глава в противоположния ъгъл понижи за 2:4.
Тимът на Росен Кирилов удари и гредата посредством Емил Гъргоров в 53-ата минута. Иван Вълчанов проби по десния фланг и слезе до аутлинията, след което центрира към опитния нападател, а той прати топката с глава право в страничния дирек. В 63-ата минута удар на Григор Долапчиев не откри рамките на вратата на "Ботев " (Враца). След вихрените дейности на стадиона в Бистрица последваха минути, в които двата тима не успяваха да основат чисто голово състояние пред противниковата врата. В 87-ата минута "Витоша " удари втора греда посредством Иван Вълчанов, който опита да насочи топката технично в долния десен ъгъл.

"Витоша - "Ботев " 2:4

0:1 Емил Стоев (15)
0:2 Емил Стоев (15)
0:3 Валери Домовчийски (28)
1:3 Георги Купенов (30)
1:4 Емл Стоев (41)
2:4 Григор Долапчиев (48)
2:5 Даниел Генов (90+4)

Стартови сформира:
"Витоша ": Християн Василев, Тодор Гочев, Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Емил Гъргоров, Георги Купенов, Григор Долапчиев, Иван Вълчанов, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров
"Ботев ": Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Емил Стоев, Илия Миланов, Йордан Апостолов, Мартин Кавдански, Петър Атанасов, Симеон Мечев