Отборите на Вихрен и Рилски спортист завършиха наравно 1:1 в

...

Вихрен и Рилецо не се победиха в здрав мач

Отборите на Вихрен и Рилски състезател приключиха наедно 1:1 в среща от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига - група Б. Двата тима направиха доста здрав мач, размениха си по един гол и една греда. Домакините обаче могат доста повече да съжаляват за изпуснатата победа. Възпитаниците на Ивайло Василев имаха превъзходство в по-голямата част от мача,но не съумяха да осъществят ситуациите си.

След куп пропуски Кристиян Христов откри резултата в последната минута на първото полувреме. Той зесече центриране отдясно и вкара на празна врата. В първата си офанзива след почивката гостите изравниха след попадение на Стефан Неделчев. Домакините натиснаха крепко. Флавио Карвальо нацели гредата с удар от границата на наказателното поле, Петко Петков пропусна самичък против вратаря Майкъл Матев, а удар на Раиф Мурадов от фаул мина на сантиметри от страничната греда. Гостите дадоха отговор с удар на Иван Вълчанов от 25 метра в напречната греда. Натискът на Вихрен бе доста мощен в последните 15 минути,но по този начин и докара до гол.

Вихрен има единствено една загуба от началото на сезона,но поради многото равенства изостава в класирането. В идващия кръг тимът гостува на Гранит Владая, а Рилецо приема Пирин Разлог.