Отборите на Швеция и Перу направиха нулево равенство в контролен

...

Швеция тръгва за световното след 5 часа без гол

Отборите на Швеция и Перу направиха нулево тъждество в надзорен мач, игран на " Улеви " в Гьотеборг. Два от финалистите на Мондиал 2018 играха внимателно и срещата разумно приключи без голове.

Шведите към този момент нямат маркирано попадение 337 минути и това няма по какъв начин да не тревожи селекционера Ян Андершон. За последно " тре кронур " се разписаха през март против Чили.

Над 32 000 фенове по трибуните се надяваха да видят домакинска победа, само че единственото чисто състояние пред вратата на Перу пропусна Виктор Клаесон в края на първото полувреме. " Инките " разчитаха на контраатаки и след почивката можеха да стигнат до неочакван триумф.

" По-важното е да вкарваме на международното състезание, а не в контролите ", съобщи след мача халфът на Швеция Албин Екдал.
Fem mållösa timmar för Sverige – 0-0 i VM-genrepet mot Peru #twittboll https://t.co/Wz4qRoXpgR pic.twitter.com/BxzeOfgXJ5
— SVT Sport (@SVTSport) 9 юни 2018 година Скандинавците са в една група с Германия, Мексико и Южна Корея.

Перу ще има за противници на финалите в Русия съставите на Франция, Дания и Австралия.

ШВЕЦИЯ - ПЕРУ 0:0

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Мондиал 2018 1 кръг, събота 16 юни  Перу 19:00  Дания