Отборите на Мексико и Полша не се победиха в равностоен

...

Без победител и на Мексико - Полша

Отборите на Мексико и Полша не се победиха в равносилен дуел от Група „ C “ на Световното в Катар, приключил 0:0. Макар „ ацтеките “ да имаха повече положения, най-чистата обстановка се откри пред Роберт Левандовски, който в 58-ата минута получи шанса да извърши дузпа, която обаче бе избавена от Гийермо Очоа, който още веднъж демонстрира, че по време на Мондиали е във върховата си форма.
Така двата тима се подреждат на второ и трето място в групата, където води Саудитска Арабия след триумфа си с 2:1 над Аржентина на Лионел Меси.
Двубоят стартира двуостро, като Мексико владееше повече топката, до момента в който Полша залагаше на контраатаки.
В 11-ата минута Луис Чавес центрира добре отляво, а Ектор Морено стреля с глава във вратарското поле, само че прати топката над вратата.
Постепенно офанзивите към двете порти понижиха, защото и Мексико, и Полша стояха добре в отбрана. В 22-ата минута бранител на Мексико застана добре и блокира Роберт Левандовски, който щеше да стигне до една пусната топка в наказателното поле.
" Ацтеките " дадоха отговор с удар с глава на Алексис Вега, който надскочи Мати Кеш, само че футболистът на Чивас Гуадалахара стреля неопределено.
Хората на Тата Мартино продължиха да играят по-добре и в 28-ата минута Луис Чавес изведе Хесус Гаярдо в наказателното поле, само че ударът на левия бек на мексиканците мина около вратата.
Шест минути преди края на първата част Ървинг Лосано получи топката на дусното крило и без закъснение центрира, само че Себастиан Шимански пресече подаването към Ектор Ерера, изчиствайки в ъглов удар.
До края на първото полувреме Мексико бе малко по-активен, само че това не беше задоволително за " ацтеките " да стигнат до гол и по този начин отборите се прибраха на отмора при нулево тъждество.
Хората на Херардо Мартино започнаха по-добре второто полувреме, като в 52-ата минута Чъки Лосано опитва удар след пробив от лявото крило, само че Войчех Шчесни избави.
Две минути по-късно поляците имаха искания за нарушаване против Роберт Левандовски от страна на Ектор Морено. След консултация с ВАР, съдията Крис Бийт реши - дузпа за Полша. Нападателят на Барселона застана зад топката и в 58-ата минута стреля, само че вратарят на Мексико Гийермо Очоа изчака, хвърли се в левия си ъгъл и избави, а при добавката удар на различен поляк бе блокиран.
В 64-ата минута Едсон Алварес стреля отвън наказателнотот поле, а Анри Мартин се опита да отклони с глава към вратата, само че Шчесни мазета.
Последваха по-силни минути за Полша, само че отборът на Чеслав Михниевич по този начин и не успяваше да стигне до позиции за изстрел към вратата на Очоа.
В 4-ата минута на добавеното време Якуб Камински бе изведен вдясно от вратата на Очоа и стреля по диагонала, само че вратарят на " ацтеките " избави. Това бе и последното забавно състояние в мача на стадион " 974 ", приключил 0:0.
В идващия кръг от груповата фаза Полша ще мери сили с изненадата Саудитска Арабия, до момента в който Мексико ще играе с Аржентина.Стартови сформира:Мексико: 13. Гийермо Очоа (к) – 3. Сесар Монтес, 15. Ектор Морено, 19. Хорхе Санчес, 23. Хесус Гаярдо, 4. Едсон Алварес, 16. Ектор Ерера (71` - 8. Карлос Родригес), 24. Луис Чавес, 10. Алексис Вега (85` - 21. Уриел Антуна), 20. Анри Мартин (71` - 9. Раул Хименес), 22. Ървинг ЛосаноРезерви: 1. Алфредо Талавера, 12. Родолфо Кота, 2. Нестор Араухо, 5. Йохан Васкес, 6. Херардо Артеага, 7. Луис Ромо, 8. Карлос Родригес, 9. Раул Хименес, 11. Рохелио Фунес Мори, 14. Ерик Гутиерес, 17. Орбелин Пинеда, 18. Андрес Гуардадо, 21. Уриел Антуна, 25. Роберто Алварадо, 26. Кевин АлваресТреньор: Херардо МартиноПолша: 1. Войчех Шчесни, 2. Мати Кеш, 14. Якуб Кивиор, 15. Камил Глик, 18. Бартош Бережински, 21. Никола Залевски (46` - 6. Кристиян Биелик), 10. Гжегож Крихояк, 13. Якуб Камински, 19. Себастиан Шимански (72` - 24. Пшемислав Франковски), 9. Роберт Левандовски (к), 20. Пьотр Желински (88` - 7. Аркадиуш Милик)Резерви: 12. Лукаш Скорупски, 22. Камил Грабара, 3. Артур Йеджейчик, 4. Матеуш Виетеска, 5. Ян Беднарек, 6. Кристиян Биелик, 7. Аркадиуш Милик, 8. Дамиан Шимански, 11. Камил Гросицки, 16. Карол Свидерски, 17. Шимон Зурковски, 23. Кшищоф Пьонтек, 24. Пшемислав Франковски, 25. Роберт Гумни, 26. Михал СкорасТреньор: Чеслав Михниевич