Отборите на Жирона и Кадис завършиха при равенство 1:1 в

...

Жирона взе точка с дузпа в добавеното време

Отборите на Жирона и Кадис приключиха при тъждество 1:1 в мач от деветия кръг на испанската Ла Лига.

Голът за гостите от Кадис бе дело на Алекс Фернандес в 46-ата минута, а домакините изравниха от дузпа в 11-ата минута на добавеното време на дуела.

Кристиан Стуани бе прецизен за крайното 1:1.

Кадис към този момент четири срещи няма проваляне, равенството бе трето следващи за тима, който обаче е предпоследен, 19-и във краткотрайното класиране с 6 точки.

Тимът на Жирона прекъсна серия от три следващи загуби и заема 13-а позиция с 8 точки.

Алекс Фернандес откри за Кадис в 46-ата минута, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

В 67-ата минута футболистите на Жирона желаеха дузпа за нарушаване против Стуани, само че такава не бе отсъдена.

На два пъти попадение за домакините не бе зачетено - в 74-ата минута поради нарушаване, когато състезател на Кадис си означи автогол и в 90-ата поради засада.

Домакините обаче получиха правото да изпълнят дузпа в добавеното време и уругваецът Кристиан Стуани изравни резултата.
Източник: novsport.com