Отборите на и завършиха 2:2 в първия плейоф за влизане

...

РБ Лайпциг и Реал Сосиедад не се победиха

Отборите на и приключиха 2:2 в първия плейоф за влизане в 1/8-финалите на шампионата.

Първото полувреме предложи доста открита игра от страна и на двата тима. Първи до попадение стигнаха гостите от посредством в 9-ата минута. Отговорът на германците не закъсня и равенството беше възобновено в 31-ата минута от след удар с глава. Резултатът се резервира до почивката.

Крайни резултати в Лига Европа Крайни резултати в Лига Европа
След паузата баските още веднъж излязоха напред в резултата. Това се случи в 64-ата минута, когато получи право да извърши дузпа. Зад топката застана, който с безкомпромисно осъществяване направи 2:1. Германският отбор не се помири със загубата и стигна до ново тъждество в 82-ата минута, когато на собствен ред получи дузпа, осъществена от. Битката на терена продължи до самия край.

В 87-ата минута вкара топката в мрежата на гостите, само че попадението беше анулирано заради засада при подаването на.

До края интригата се резервира, само че победител по този начин и не беше излъчен и всичко остана за решение на реванша след седмица в Сан Себастиан.