Отборите на Дженоа и Удинезе изиграха много интересен мач помежду

...

Удинезе обърна Дженоа и се върна на победния път

Отборите на Дженоа и Удинезе изиграха доста забавен мач между тях в среща от 11-ия кръг на Серия " А ". С трите точки се поздравиха " дребните зебри " от Удине, които победиха " грифоните " с 3:1 на Стадио Комунале " Луиджи Ферарис ". Нещо повече - " черно-белите " стигнаха до цялостен поврат, откакто получиха гол в 22-ата минута, дело на Горан Пандев. Родриго де Паул (32), Кен Сема (87) и Кевин Лазаня (90+5) изковаха скъпия триумф за своя отбор, който към този момент заема 12-от място в Серия " А ". Това бе и първи мач за Удинезе без уволняване преди няколко дни ментор Игор Тудор. Отборът на Тиаго Мота е 17-и с едвам 8 точки.  В 22-ата минута Дженоа поведе в резултата с доста прекрасен гол, направен от Кристиан Куаме и Горан Пандев. Дуото в офанзивата на " грифоните " матира защитата на Удинезе с две двойни подавания в наказателното поле, като македонският деец вкара топката във вратата на Хуан Мусо. Още преди края на полувремето гостите от Удине заличиха пасива си с прелестен гол на Родриго де Паул. Аржентинецът получи подаване от Илия Несторовски на метри от границата на наказателното поле, след което насочи неспасяем шут право в горния десен ъгъл на вратата зад Андрей Раду.  Стражът се разтегна с добър плонж, само че даже не съумя да допре топката с върха на пръстите си. През второто полувреме двамата наставници направиха трите си смени, като в игра за Дженоа се появи грешникът в мача с Ювентус Антонио Санабрия, направил дузпа в добавеното време против Кристиано Роналдо. За " дребните зебри " пък в игра влезе Кевин Лазаня. В 50-ата минута Де Паул можеше да осъществя нов хубав гол, само че ударът му този път беше избавен от Раду. В 71-ата Ласе Шоне се зае с осъществяването на фаул от далечна отдалеченост. Новото попълнение на Дженоа шутира, само че около вратата. В 87-ата минута Удинезе шокира Дженоа с гол на Кен Сема.  Гостите разиграха с няколко подавания в средата на терена, след което изостриха офанзивата си с непосредствено подаване в наказателното поле, където Стефано Окака овладя и подаде за Сема, а той със мощен диагонален удар прати топката право във вратата. В петата минута на добавеното време Кевин Лазаня оформи крайното 3:1, откакто се възползва от груба неточност на Антонио Барека в сърцето на отбраната. Серия А 11 кръг, неделя 3 ноември  Дженоа 1:3краен резулат  Удинезе