ЖЕНЕВА (АП) — Френският клуб Брест няма да играе домакински

...
ЖЕНЕВА (АП) — Френският клуб Брест няма да играе домакински
Коментари Харесай

Дебютантът в Шампионската лига Брест не може да използва остарял стадион и иска да премести мачовете в Гингам

ЖЕНЕВА (АП) — Френският клуб Брест няма да играе домашен мачове от Шампионската лига на своя стар 102-годишен стадион за своето европейско дебютира през идващия сезон.

УЕФА сподели в сряда, че настояването от Брест е да употребява стадиона на неговия непосредствен комшия от Бретан Гингам за четирите домашен мача в новата актуализирана фаза на надпреварата от 36 тима. Традиционната групова фаза отпадна.

Стадионът на Stade Francis-Le Blé в Брест не е задоволително съвременен за мачове от Шампионската лига, с едвам 5000 места от потенциал от 15 200, които дават отговор на стандартите на УЕФА.

УЕФА е в развой на одобрение на 19 000-местния дом Рудуру на второразредния Гингам, на към 110 километра (70 мили) източно от пристанищния град Брест.

Брест в никакъв случай не се е класирал за УЕФА съревнование до класиране на трето място в Лига 1 този сезон след първенеца Пари Сен Жермен и подгласника Монако.

Разширяването на Шампионската лига до 36 тима от 32 оказа помощ на Брест да избегне квал...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР