Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в

...

Гол на Каземиро дълбоко в добавеното време донесе точката на Юнайтед срещу Челси

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед приключиха наедно 1:1 в огромното дерби от 13-ия кръг на британската Висша лига.

„ Сините “ откриха резултата на стадион „ Стамфорд Бридж “ в 87-ата минута посредством Жоржиньо, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушаване на Скот Мактоминей против Армандо Броя в наказателното поле на „ алените дяволи “. Зад топката застана Жоржиньо, който се разписа в противоположния ляв ъгъл на вратаря Давид Де Хеа.

Гостите от Манчестър Стигнаха до равнене в четвъртата минута от добавеното време на срещата. Люк Шоу центрира отляво в наказателното поле на Челси, където Каземиро стреля с глава, вратарят Кера Арисабалага докосна топката, тя се отби в страничната греда и мина голлинията за крайното 1:1.

В класирането Челси е четвърти с 21 точки, до момента в който Манчестър Юнайтед е пети с 20 пункта.