Отборите на Барселона“ и Ливърпул“ направиха важни крачки към полуфиналите

...

Барселона“ и Ливърпул“ са много близо до полуфиналите в Шампионската лига

Отборите на „ Барселона “ и „ Ливърпул “ направиха значими крачки към полуфиналите в европейската Шампионска лига по футбол след триумфи в първите мачове от четвъртфиналите. Испанците надиграха като домакини „ Рома “ с 4:1, а в британския конфликт „ Ливърпул “ победи „ Манчестър Сити “ с 3:0. Реваншите са на 10 април.

В Барселона отборът на домакините бе улеснен и от малшанса на италианците, които си вкарала два автогола – Дениеле де Роси (38) и Костас Манолас (55). Един Джеко върна интригата с попадение за гостите в 80-ата минута, само че Луис Суарес в 87-ата с първия си гол в шампионата този сезон даде сериозен задатък на „ Барселона “ преди втория мач.

В Ливърпул тимът на мениджъра Юрген Клоп вкара три гола през първото полувреме на „ Манчестър Сити “, като осъществиха Мохамед Салах (12), Алекс Окслейд-Чембърлейн (21) и Садио Мане (31). За първи път от 2016 година в шампионата отборът на „ Сити “ не насочи нито един удар във вратата на противника.

Преди мача почитатели на „ Ливърпул “ нападнаха рейса на гостите, като хвърляха димки, бутилки и бирени кенчета, а едно от страничните стъкла бе счупено.
Източник: bnr.bg