Отборите на Алавес и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в мач

...

Алавес спъна Атлетико в гонитбата с Реал и Барса

Отборите на Алавес и Атлетико Мадрид приключиха 1:1 в мач от междинния 11-и кръг в Ла Лига. Алваро Мората откри резултата в 70-ата минута, а Лукас Перес изравни в 83-ата.

Столичани постановиха напън от началото, откакто във втората минута Саул Нигес засече с глава центриране наоколо до точката на дузпата, само че ударът му мина настрана от дясната греда.

До края на полувремето домакините удържаха вълната от офанзиви на „ дюшекчиите “ и двата тима се отдръпнаха на почивката при 0:0.

Още с началото на второто полувреме Диего Симеоне предприе смяна в състава си. Том Лемар зае мястото на Маркос Йоренте.

Първата рискова обстановка за Алавес пристигна в 49-ата минута. Тогава Хоселу насочи мощен изстрел с глава от пеналтерията след корнер, само че топката профуча настрана.

Ренан Лоди нахлу в наказателното поле след пробив в 53-ата минута и насочи удар, само че той бе неакуратен.

Все отново кастилците стигнаха до попадение, откакто в 70-ата минута Анхел Кореа откри с прелестно подаване непокритив Алваро Мората, който без да се колебае разпечата вратата на Пачеко за 0:1.

Самият Кореа можеше да реши всичко в мача 120 секунди по-късно след бърза акция в наказателното поле, само че вратарят още веднъж бе на висота.

Всички тези пропуски костваха скъпо на Атлетико, защото в 83-ата минута Лукас Перес простреля Ян Облак в горния ляв ъгъл с фамозно осъществяване от далечна отдалеченост, оформяйки крайното 1:1.

По този метод Атлетико Мадрид излизат краткотрайно на второ място с еднакъв брой точки с първия - Гранада - 20.

Алавес от своя страна изпревариха Леванте и към този момент са 13-и с 12 точки.