Отборът на Висел Кобе спечели титлата в първенството на Япония

...

Висел Кобе спечели шампионската титла в първенството на Япония

Отборът на Висел Кобе завоюва купата в шампионата на Япония по футбол за първи път в 30-годишната история на клуба.

Два гола в границите на три минути през първото полувреме помогнаха за успеха с 2:1 като хазаин на Нагоя Грампус в среща от 33-ия, предпоследен кръг от локалния шампионат.

Успехът над Нагоя Грампус донесе на футболистите, водени от треньора Такаюки Йошида, преднина от 4 точки на върха във краткотрайното класиране. Висел Кобе събра 68 точки, а вторият в подреждането и миналогодишен първенец Йокохама Ф. Маринос има 64, откакто направи тъждество 0:0 в мача си против Албирекс Ниигата в петък.

Харуя Иде и Йошинори Муто се разписаха, надлежно в 12-ата и 14-ата минута за преднина от 2:0 за Висел Кобе, а в 30-ата минута датчанинът Каспер Юнкер понижи за 1:2, реализирайки за Нагоя Грампус.

Домакините претърпяха няколко напрегнати моменти против гостите от Нагоя, които се нуждаеха от победа, с цел да запазят възможностите си за класиране в топ 3 и място в идващото издание на азиатската Шампионска лига. Тимът на Нагоя Грампус остава на пета позиция в подреждането с 51 точки в актива си.