Отборът на Удинезе завърши 0:0 при домакинството си на Интер

...

Удинезе и Интер занулиха нещата, но Удине е по-доволен

Отборът на Удинезе приключи 0:0 при семейството си на Интер Милано в мач от 35-ия кръг на италианската Серия „ А”. Точката е доста скъпа за отбора от „ Дачия Арена”, който е в гневна борба за мястото си в елита на Италия. Тимът от Удине проработи актив от 34 точки след 35 кръга, до момента в който Интер остава трети с 63 точки, като дава шансове на останалите тимове, борещи се за Топ 4 да се приближат до „ нерадзурите”.

Първият късмет бе за Интер, откакто Раджа Наинголан стреля от междинна отдалеченост, само че Хуан Мусо направи ослепително избавяне, спирайки топката. Следващата огромна опция за гол пред Интер пристигна в 47-ата минута, само че удар на Лаутаро Мартинес бе отразен от Мусо още веднъж.

Последва следващ пропуск за Наинголан в 64-ата, както и втори сериозен късмет пред Лаутаро Мартинес. В 87-ата минута пък Балде Кейта опита внезапен удар към левия ъгъл, само че вратарят на Удине се прояви за следващ път ослепително, боксирайки в ъглов удар.