Отборът на Тотнъм започна подобаващо новия сезон във Висшата лига

...

Тотнъм започна трудно, но след това вкара четири на Саутхямптън

Отборът на Тотнъм стартира уместно новия сезон във Висшата лига на Англия, откакто завоюваха с 4:1 семейството си на Саутхямптън.

Срещата обаче надалеч не започва по желан метод за " шпорите ", които се оказаха догонващи след 12 минути игра, когато Джеймс Уорд-Праус беше прецизен за гостите, вкарвайки за 1:0.

Отговорът на футболистите на Антонио Конте не закъсня и в 21-та минута те изравниха резултата посредством Раян Сесеньон, който засече с глава центриране на Деян Кулушевски и от близко възвърне паритета в срещата.

Десет минути по-късно домакините стигнаха и до цялостния поврат, когато на собствен ред Ерик Дайър се разписа с глава след асистенция на Хюн-мин Сон.

През втората част Тотнъм стигна до нови два гола, които паднаха в границите на единствено 120 секунди сред 61-та и 63-та минута. Първо, Мохамед Салису от отбора на " светците " си означи автогол, а крайния резултат оформи Деян Кулушевски с точно осъществяване по земя.

В различен дуел по същото време Нюкасъл вгорчи завръщането в елита на Нотингам Форест след 23-годишна пауза, побеждавайки го с 2:0 на своя " Сейнт Джеймс Парк ". Точни за триумфа бяха Фабиан Шер и Калъм Уилсън през второто полувреме.

Друг от новаците Боренмуът пък сервира дребна изненада, побеждавайки със същия резултат вкъщи отбора на Астън Вила. Победата за " черешките " осигуриха Хеферсон Лерма и Кийфър Муур.