Отборът на Спартак Плевен прекъсна победната серия на шампиона Балкан,

...

Спартак Плевен постигна втори пореден успех над Балкан

Отборът на Спартак Плевен прекъсна победната серия на първенеца Балкан, надигравайки го с 90:81 (22:18, 25:20, 17:21, 26:22) като хазаин в зала „ Балканстрой “ в мач от 24-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Плевенчани реализираха втори следващ и общо 18-и триумф, а след шест следващи победи Балкан позволи девета загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха равностойна първа част, в която никой от противниците не съумя да вземе съществено преимущество. Едва към края й Спартак поведе с 6 точки след панер на Николай Стоянов и след 10 минути игра имаше задатък от 22:18. Последваха отлични седем минути за домакините, които усилиха преднината си до 19 точки, което бе и най-голямата разлика в мача. Със постоянни изяви на Алекс Ломакс, Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев отборът на Спартак усили дистанцията до 46:27 при оставащи три минути до почивката. В тях ботевградчани съумяха да стопят общо 10 точки от пасива си и на почивката съставът от Плевен водеше с 9 – 47:38.

Балкан изигра по-добра трета четвърт и се приближи още повече до домакините, чийто задатък бе 5 точки - 64:59 преди заключителните 10 минути. Последваха доста оспорвани начални моменти на последния интервал, в които гостите изравниха и поведоха за малко на няколко пъти. Йордан Минчев даде преднина на Балкан за 65:64 при оставащи осем минути и половина. Отборът на Балкан водеше с 69:68 откакто Димитър Димитров бе прецизен за първенците седем минути преди края на мача, а плевенчани се пребориха за успеха едвам във финалните две минути.

Талиб Занна и Алекс Ломакс осъществиха по 17 точки за Спартак, като Занна овладя 11 битки, а Ломакс – 7. Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев прибавиха по 15 точки, а Константин Тошков вкара 11 за домакините.

Димитър Димитров приключи с 18 точки и 4 битки за Балкан, Йордан Минчев осъществя 17 точки и 12 битки, а Илиян Пищиков означи 13.

В идващия кръг на НБЛ на 9 март Балкан ще гостува на Черно море Тича във Варна, а на 10 март за Спартак Плевен следва посещение на Рилски състезател в Самоков. /БТА