Отборът на Спартак (Плевен) даде мечтано начало на 2020-а година,

...

Спартак без проблеми срещу Ямбол

Отборът на Спартак (Плевен) даде мечтано начало на 2020-а година, откакто реализира безапелационен триумф при семейството си на Ямбол с 84:59 (25:13; 20:19; 23:19; 16:8) в дуел от програмата на XIV кръг от постоянния сезон в Националната Баскетболна Лига.

Константин Коев бе над всички в селекцията на домакините – 21 точки и 9 битки, Димитър Маринчешки и Николай Титков прибавиха надлежно по 15 и 12 точки, а Мартин Маринов приключи с 11 точки.

Стивън Крун означи 22 точки за гостите, а Александър Матушев се регистрира с 10 точки.

Плевенчани стартираха добре дуела и стигнаха до двуцифрена преднина след първите 10 минути – 25:13, като домакините не позволиха разпределяне в редиците си и до почивката задържаха задатъка си – 45:32.

Всичко в този дуел значително се реши в третата четвърт, когато възпитаниците на Александър Дяковски се откъснаха със 17 точки – 68:51, като в заключителните 10 минути Константин Коев и компания направляваха събитията на терена и справедливо стигнаха до още по-изразителен триумф – 84:59.