Отборът на Созопол записа вчера поредно равенство в контролните срещи

...

Созопол с равенство срещу Миньор

Отборът на Созопол записа през вчерашния ден следващо тъждество в контролните срещи от зимната подготовка. На стадион " Локомотив " в село Тулово възпитаниците на Маргарит Димов направиха реми 2:2 с отбора на Миньор (Раднево) в шестата си контролна среща. Живко Димов пропусна последните две контроли поради болки в крайници. Двубоят бе леко раздразнителен поради упоритостите на двата тима да се потвърдят кой е по-стойностен. Морският отбор контролираше дуела, като в 27-ата минута Сава Савов пропусна от чиста позиция да даде преднина на Созопол. При една върната топка към вратаря на Раднево, Савов лиши и диагонално самичък против вратата стреля на милиметри от далечния дирек. В ответната офанзива Миньор поведе с 1:0. Созопол имаше и още обстановки, само че Кристиян Иванов, Сава Савов, Радослав Байчев и Яни Николов не откриха задачата. След почивката Маргарит Димов пусна различен състав, а Созопол продължи да владее топката.

В 48-ата минута Раднево поведе с 2:0, откакто техен футболист се откъсна очи в очи против вратаря на Созопол Владислав Великин, който игра цялостен мач. В 55-ата минута Трайо Грозев върна очакванията на Созопол, откакто осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване против Венцислав Гюзелев. Двубоят продължи да бъде динамичен с рискови офанзиви и към двете порти. Раднево също имаше положения, само че Великин се намеси на няколко пъти. Борислав Хаджиев, Трайо Грозев и Венци Гюзелев на няколко пъти можеха да отбележат, само че по този начин и не успяваха. В 90-ата минута за нарушаване против Пепи Кюмюрджиев на границата на наказателното поле, Трайо Грозев от свободен удар изравни резултата с пряк изстрел, оформяйки крайното 2:2.

Созопол: 24.Владислав Великин, 2.Мариян Димитров, 11.Петър Кюмюрджиев, 3.Иван Янчев, 16.Диян Лефтеров, 6.Стефан Стойнов, 21.Сава Савов, 10.Яни Николов, 23.Ариф Ферадов, 30.Радослав Байчев, 7.Кристиян Иванов

След почивката: 17.Даниел Андреев, 15.Филип Христов, 99.Борислав Хаджиев, 20.Мурад Ибрахим, 22.Живко Илиев, 8.Венцислав Гюзелев, 9.Трайо Грозев