Отборът на Шотландия започна по успешен начин преследването на второ

...

Шотландия с класика срещу Кипър на старта на квалификациите за Евро 2024

Отборът на Шотландия стартира по сполучлив метод преследването на второ следващо присъединяване на европейски финали, откакто победи Кипър с 3:0 вкъщи в откриващия си мач от квалификациите за Евро 2024.

На " Хемпдън Парк " в Глазгоу играчите на Стив Кларк надиграха своя противник и стигнаха до безапелационен триумф. Халфът на Астън Вила Джон Макгин даде преднина на домакините в 21-та минута, а полузащитникът на Манчестър Юнайтед Скот Мактомини добави нови две попадения за шотландците в последните пет минути на дуела. Кипър приключи мача с човек по-малко след втори жълт картон на Николас Йоану в 95-та минута.

По този метод Шотландия излезе отпред в група А с три точки преди късния дуел сред любимците в групата Испания и Норвегия, който ще се играе в Малага и стартира в 21:45 часа българско време. В идващия си мач във вторник Шотландия приема Испания, до момента в който за Кипър следва контролна среща с Армения.