Отборът на Севиля, който стартира трудно в испанската футболна Лига,

...

Севиля загря за Барселона с разгром над опашкар

Отборът на Севиля, който започва мъчно в испанската футболна Лига, реализира успокояваща победа с 5:1 над очертаващия се като новобранец тим на Алмерия в първата среща от 7-ия кръг. Севилци, които завоюваха Лига Европа през предишния сезон, досега бяха в дъното на класирането. Но през днешния ден на стадион " Рамон Санчес Писхуан " вкараха пет гола и все посредством разнообразни състезатели.

Още в 7-ата минута Лоик Баде получи центриране от страни, стреля с глава, само че прати топката в горната греда. Юсеф Ен Несири обаче беше най-бърз при отскочилата топка и я вкара в мрежата.

Не беше предходна и минута, а защитаващият купата си в Лига Европа удвои преднината си, Доди Лукебакио стреля топката в горния десен ъгъл, завършвайки отлична самостоятелна офанзива.

Малко преди края на първото полувреме футболистите на Хосе Луис Мендилибар напрактика сложиха точка на разногласието, откакто поведоха с 3:0. Попадението падна в 38-ата минута и негов създател стана Сусо, който получи топката от Джибрил Соу и наказа неориентираната отбрана на гостите.

След почивката головата церемония на Севиля продължи. Адриа Педроса изпрати топката към Ерик Ламела. Той леко я чукна, тя се отклони в бранител и подлъжа вратаря Луиш Максимиано.

След това 4:0 домакините понижиха темпото и Алмерия стигна до почетен гол, осъществен от дузпа. Белгиецът Лагри Рамазани беше повален в наказателното поле и Луис Суарес трансформира дузпата в гол. А в продълженията остана време за още един гол. Кике Салас след чудесно центриране на Хуанлу Санчес оформи крайния резултат 5:1.

С това Севиля остана непобеден за четвърти следващ път във всички шампионати, само че все пак формата им не вдъхва оптимицъм преди дербито през уикенда против Барселона.