Отборът на Сепси, в който играе българската националка Борислава Христова,

...

Борислава Христова бе най-резултатна при победа на Сепси над лидера в женското баскетболно първенство на Румъния

Отборът на Сепси, в който играе българската националка Борислава Христова, победи водача в класирането Констанца със 79:70 (25:19, 17:17, 24:12, 13:22) в среща от последния 14-и кръг на постоянния сезон на шампионата на Румъния по баскетбол за дами.

Отборът на Сепси, който е първенец от предишния сезон, приключва на второ място в подреждането с баланс от 12 победи и 2 загуби.

Българката стартира като титуляр и изигра мощен мач. Христова записа 22 точки, 7 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 35:16 минути на паркета.

За Констанца Драгана Живкович се отличи с 22 точки и 9 битки. Отборът позволи първо проваляне в шампионата този сезон.

На четвъртфиналите на шампионата Сепси ще има за противник един всред тимовете на Рапид Букурещ или Олимпия Брашов.