Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа поредна победа в редовния

...

Рилски спортист спечели във Варна

Отборът на Рилски състезател (Самоков) записа поредна победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто в среща от XX кръг се наложи при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 91:67 (23:21; 17:21; 29:18; 22:7).

Дерек Райт беше най-резултатен за спечелилите – 22 точки, а Шелдън Джетър и Травис Тейлър завършиха с по 15 точки.

Николай Грозев вкара 21 точки за домакините от Варна, а Симеон Илиев се регистрира със 17 точки.

„ Моряците “ започнаха мощно и съумяха да поведат с 9:1, само че по-късно отстъпиха самодейността на гостите от Самоков, които започнаха да топят изоставането си и в края на интервала даже стигнаха до цялостен поврат – 23:21 след два фала на Тейлър.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров усилиха преднината си до шест точки при започване на втория интервал, само че в последните пет минути на първото полувреме Георгиев, Грозев и Острев демонстрираха отличен мерник, с който върнахалидерската позиция на Черно море – 42:40 на почивката.

Баскетболистите на Рилецо дадоха начало на безапелационния си триумф през третата четвърт, когато още веднъж поеха водачеството и дръпнаха с девет точки – 69:60, а в заключителните 10 минути самоковци бяха безпощадни и доближиха до ощепо-категорична победа – 91:67.