Отборът на РБ (Лайпциг) спечели минимално с 1:0 срещу Щутгарт

...

РБ е само на точка от върха

Отборът на Република България (Лайпциг) завоюва минимално с 1:0 против Щутгарт в дуел от деветия кръг на Бундеслигата. Марсел Забитцер означи в 23-ата минута. След неверната стъпка на водача Борусия (Дортмунд) “червените бикове” към този момент изостават единствено с точка от първата позиция.

Домакините имаха съществено териториално преимущество през първото полувреме. В 23-ата минута Марсел Забитцер осъществя атрактивен гол. Той получи подаване от Тимо Вернер и с фалцов удар от 20 метра прати топката над вратаря и под гредата - 1:0. В 41-ата Вернер беше покрай удвояване, само че при ниския шут кълбото мина доста покрай гредата, излизайки в навън.

В 50-ата минута Такума Асано стигна до състояние самичък против вратаря, само че не завоюва борбата със стража след невисок удар и не съумя да изравни. До края на срещата головите обстановки бяха ъгъл и до нов гол не се стигна.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 9 кръг, събота 21 октомври  Република България (Лайпциг) 1:0краен резулат  Щутгарт