Отборът на Олимпиакос, чийто екип носи българинът Александър Везенков победи

...

Везенков отново блести за Олимпиакос

Отборът на Олимпиакос, чийто екип носи българинът Александър Везенков победи Арис с 83:66 (20:13, 21:12, 27:21, 15:20) като посетител в Солун в среща от третия кръг в гръцкото баскетболно състезание за мъже.

Успехът бе трети следващ за гостите от Пирея, които са водачи във краткотрайното класиране, а отборът на Арис позволи втора загуба и остава на 11-ата позиция.

Александър Везенков продължи със мощното си показване за Олимпиакос. Срещу някогашния си тим в Гърция националът бе най-резултатен, завършвайки с 15 точки, 3 битки и 2 асистенции за 20 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос преобладаваха почки през целия дуел, като след 68:46 в тяхна изгода след 30 минути игра, понижиха оборотите до края.

В идващия кръг от гръцкия шампионат, на 29 октомври отборът Олимпиакос ще бъде хазаин на Лаврио, а два дни по-рано приема тима на Монако в среща от Евролигата.
Източник: novsport.com