Отборът на Нюкасъл Юнайтед се изкачи временно на втората позиция

...

Нюкасъл вкара три гола на Лестър за половин час и излезе втори във Висшата лига

Отборът на Нюкасъл Юнайтед се изкачи краткотрайно на втората позиция в британската Висша лига, откакто надигра с 3:0 като посетител отбора на Лестър в среща от 17-ия кръг точно на Боксинг дей в първи мач и за двата отбора в шампионата след спирането поради международното състезание.

" Свраките " поведоха след едвам три минути игра, когато Крис Ууд беше прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване против Жоелинтон.

Четири минути по-късно Нюкасъл към този момент водеше с 2:0, а попадението осъществя парагваеца Мигел Алмирон, за който това бе гол №9 през акцията.

Крайният резултат пък оформи Жоелинтон в 32-та минута, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Киърън Трипиър.

С триумфа футболистите на Еди Хау събраха 33 точки и се изкачиха на второто място на един пункт пред Манчестър Сити, само че " жителите " са с цели два дуела по-малко. Лестър пък заема 13-то място с актив от 17 пункта.