Отборът на Монтана започна със загуба втория етап от първенството

...

Страхотна драма в зала „Младост“! Монтана падна от Левски с 1:3

Отборът на " Монтана " стартира със загуба втория стадий от шампионата на Супер Волей, откакто в трагичен мач отстъпи с 1:3 (-24, -28, 18, -29) на " Левски " (София) в зала „ Младост “.
Това бе трето проваляне за водения от треньора Даниел Пеев Северозападен отбор, което го смъкна до четвъртото място във краткотрайното класирране.
Един от най-важните състезатели на домакините през сезона Любослав Симеонов, който е с травма на рамото, изгледа срещата от трибуните.
Монтанчани започнаха дуела решително, поддържаха разлика от 4-5 точки и никой в залата не се съмняваше, че ще завоюват първия гейм. При резултат 19-15 обаче треньорът на гостите Николай Желязков взе спиране, след което столичани направиха мощна серия и поведоха. По същия сюжети се разви и втората част, в която " Монтана " още веднъж пропиля задатък от 4 точки и още веднъж при 19-15.
Точно при същия резултат наставникът на " Левски " изиска спиране и в третия гейм, само че този път амнистия нямаше 25-18 и " Монтана " се върна в играта. Четвъртият бе най-драматичен, мина при непрекъсната замяна на водачеството, а в края и двата тима пропипяха по няколко шанса да го затворят. В последна сметка шансът се усмихна на гостите, които ликуваха след 31-29.
Теодор Тодоров бе най-полезен за домакините със 17 точки (1 блок). Капитанът на " Монтана " Радослав Попов приключи с 16 т. (3 аса, 1 блок), с 14 т. се отличи Мартин Кръстев (2 блока). Топ-реализатор на мача с 31 т. стана Венислав Антов (2 аса, 3 блока), а наградата MVPграбна Стоил Палев.

" Монтана " – " Левски " 1:3 (24-26, 28-30, 25-18, 26-28, 29-31)

" Монтана ": Радослав Попов-кап. 16, Филип Палгут 2, Димитър Калчев 7, Теодор Тодоров 17, Илиян Преспов 10, Мартин Кръстев 14 (Георги Елчинов 7, Денислав Бърдаров, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

" Левски ": Лазар Бучков 7, Светослав Гоцев 6, Алехандро Торо 13, Владимир Гърков 20, Стоил Палев 2, Венислав Антов 31 (Симеон Николов, Александър Къндев, Владислав Иванов-кап.-либеро). Треньор: Николай Желязков.

Съдии: Ваня Първанова, Атанас Върбанов.

Зала: „ Монтана “-400 фенове.
Източник: bulnews.bg