Отборът на Монтана записа втора поредна победа на стадион Огоста“,

...

Идрисс Фудил наказа 2 пъти с левачката Лудогорец II /снимки/

Отборът на " Монтана " записа втора поредна победа на стадион „ Огоста “, откакто се наложи с 2:0 над дублиращия отбор на " Лудогорец ".
И двата гола за триумфа вкара Идрисс Фудил.
Иван Михов и Иван-Йоанис Атанатос пропуснаха мача поради травми. Нападателят Аджи Бентабал пък е част от националния тим на Алжир U23, на който следва мач с ДРКонго от шампионата за Купата на африканските народи на 29 октомври.
" Монтана " изигра положително първо полувреме, в което сътвори няколко чисти обстановки за гол, само че не съумя да ги осъществя. При първата в 8-та мин. вратарят на гостите Дамян Христов имаше основна интервенция, откакто избави мощен шут на Борислав Дамянов. Три по-късно остро центриране на Мехди Уамри бе избито в корнер от бранител в зелена фланелка. Последва пропуск и на Димитър Буров, който разигра двойно с Боби Дамянов, само че топката леко му избяга от по-удобния му ляв крайник. Разградчани погледнаха на вратата на Петър Л. Петров чак в 20-та мин., когато Владислав Найденов-Поршето стреля от дребен ъгъл, само че стражът на " Монтана " бе на мястото си. В ответната офанзива Буров проби от ляво и откри в наказателното поле Владисла Цеков-Каската, който засече, само че в навън. Същата обстановка се повтори и в 28-та мин. и още веднъж шута на Цеков не порази задачата.
След почивката домакините изнесоха играта още по-напред и това даде резултат. След дълготрайно разиграване от ляво Димитър Буров откри Идрисс Фудил непокрит в пеналта и той изпрати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл, а минутата бе 56-та. Малко по-късно Иван Йорданов от фаул затрудни вратаря Петров, като в тази ситуация му оказа помощ и напречната греда. " Монтана " удари за повторно в мача в 78-та мин. Тогава Тони Иванов се пребори за една топка към тъчлинията и подаде на Фудил,  който още веднъж с левачаката бе прецизен.

" Монтана " - " Лудогорец " II (Разград) 2:0

" Монтана ": Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Йордан Йорданов-кап., Димирър Буров, Петко Ганев, Димитър Пройчев, Александър Дамянов (82-Румен Георгиев), Стефан Каменов (69-Владимир Айтов), Владислав Цеков (59-Тони Иванов), Идрисс Фудил, Мехди Уамри (69-Даниел Пехливанов). Треньор: Ферарио Спасов.

" Лудогорец " II: Дамян Христов, Методий Стефанов (59-Росен Иванов), Александър Ганчев, Бранимир Костадинов (59-Димитър Господинов), Владислав Найденов, Димитър Илиев, Иван Йорданов-кап., Педро Сантана, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев (78-Йоан Йорданов), Цветослав Петров (59-Велислав Минков). Треньор: Тодор Живондов.

Голмайстори: 1:0 Идрисс Фудил (56), 2:0 Идрисс Фудил (78).

Главен арбитър: Кристиян Тодоров.
Асистенти: Александър Атанасов, Владимир Ташков.

Жълти картони: Йордан Йорданов, Мехди Уамри Монтана); Бранимир Костадинов, Иван Йорданов (Лудогорец II).

Стадион: „ Огоста ”-200 фенове.