Отборът на "Монтана", без контузената Виктория Стойчева в състава си,

...

Монтана отново загуби от Берое и сдаде титлата /снимки/

Отборът на "Монтана ", без контузената Виктория Стойчева в състава си, отстъпи със 77:82 и при второто си посещение на "Берое " и загуби с 1-3 финалната плейофна серия за златните медали в баскетболната „ А “ група.
Така след два следващи триумфа над този противник - през 2018 и 2019 година, през предходната година сезонът бе пресечен поради пандемията от COVID-19, възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата сдадоха купата.
За домакините пък това бе историческа първа шампионска купа, в един необикновен за тях сезон, в който завоюваха Купата на България и победиха в шампионата на Адриатическата лига.
Мачът стартира панер за панер като в първата част беройки имаха нежна преднина от три точки, а на почивката монтанчанки водеха с 39:36. Второто полувреме стартира с три безуспешни офанзиви за "Монтана " и домакините си върнаха водачеството, което не изпуснаха до края, като разрешиха единствено едно равнене на резултата - 69:69.
И петте баскетболистки на "Монтана ", които започнаха мача от първата минута приключиха с двуцифрен актив, като още веднъж най-полезна бе бразилката Изабела Рамона - 24 т., 7 асистенции и 4 битки. За "Берое " американката Сара Бут се отличи с дабъл-дабъл 19 т. и 13 битки, а най-резултатна бе капитанката на тима Виолина Кочева – 21 т.

"Берое " (Стара Загора) - "Монтана " 82:77 (25-22, 11-17, 26-20, 20-18)

"Берое ": Виолина Кочева-кап.21, Жаклин Златанова 14, Гергана Иванова 16, Матеа Тавич 10, Сара Бут 19 (Теодора Динева 2, Радостина Христова, Карина Константинова). Треньор: Татяна Гатева.

"Монтана ": Шерийз Уилямс 10, Изабела Рамона 24, Димана Макариева-кап. 14, Евгения Нацкина 10, Христина Иванова 19 (Дебора Филипова, Александра Петрова, Габриела Николова, Габриела Ангелова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Ивайло Ресиловски, Николай Циинцарски, Станимир Русев.

Зала: „ Общинска “-без аудитория.
Източник: bulnews.bg