Отборът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) поднесе сензацията във втория

...

Марек показа зъби срещу Нефтохимик, предстои трети мач

Отборът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) сервира сензацията във втория кръг от 1/4-финалите във волейболната Суперлига, откакто се наложи с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) над Нефтохимик 2010 (Бургас) като хазаин.

Така двата тима си размениха по една домакинска победа, а третият решителен мач от серията е на 19-и март (понеделник).

Срещата стартира оспорвано, само че домакините съумяха да пернат в резултата, резервираха минимална преднина до края на гейма и поведоха с 1:0, написа bgvolleyball.com.

Втората част в Дупница още веднъж беше извънредно завладяваща като двата тима още веднъж се гонеха в резултата, само че волейболистите на Марек бяха безапелационни в заключителните моменти.

В последния гейм момчетата на треньора Иван Тасев започнаха решително и поведоха с 21:15 против първенците.

В края гостите от Бургас съумяха да стопят разликата до 20:23 точки, само че домакините завоюваха частта с 25:20, а с това и мача с 3:0 гейма.