Отборът на Манчестър Юнайтед допусна много тежко поражение. „Червените дяволи“

...

Тежко поражение за Манчестър Юнайтед от Брентфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед позволи доста тежко проваляне. „ Червените дяволи “ изгубиха с 0:4 като посетител на Брентфорд в мач от втория кръг на Висшата лига на Англия.

Тимът на мениджъра Ерик загар Хаг позволи 4 гола до 35-ата минута. Брентфорд трансформира в попадения всичките си 4 удара към вратата до този миг.

Гостите от Манчестър бяха предвождани от огромната си звезда Кристиано Роналдо, който стартира като титуляр.

Брентфорд стана третият тим, отбелязал 4 гола против Манчестър Юнайтед през първото полувреме на мача от Висшата лига. Преди това единствено Тотнъм съумя да направи това през октомври 2020 година и Ливърпул през октомври 2021 година.

Новият треньор Ерик загар Хаг стартира с две загуби отпред на „ алените дяволи “. В откриващия кръг на шампионата Юнайтед претърпя проваляне с 1:2 от Брайтън.

За „ пчеличките “ се разписаха Джощ Дасилва (10), Матиас Йенсен (18), Бен Мий (30), Брайън Мбеумо (35).

Юнайтед се закотви на дъното без точка след първите два кръга, до момента в който Брентфорд се изкачи до четвърта позиция с актив от четири точки.