Отборът на Локомотив София пропусна да победи Спартак Суботица в

...

Локо Сф изпусна сърби в третата си проверка на турска земя

Отборът на Локомотив София пропусна да победи Спартак Суботица в другарска среща в Турция. „ Железничарите “ водиха с 2:1 до 90-ата минута, когато сърбите вкараха гол за крайното 2:2.

Още в самото начало на срещата Суботица получи правото да извърши дузпа. След една от първите офанзиви на сърбите Александър Любенов спъна Райович и съдията уточни бялата точка. С осъществяването се нагърби Срецкович, който без проблем съумя да вкара за 1:0 в 9-ата минута.

До средата на първата част двата тима поддържаха високо движение, като офанзиви имаше и към едната, и към другата врата. Чистите положения и ударите обаче не бяха толкоз доста. В 26-ата минута Селсо Рапосо центрира отдясно, а Симеон Славчев се опита акробатично да нанесе удар със задна ножица. За страдание на “железничарите” обаче той се размина с топката.

В идващите минути до края на полувреме Локо (София) стоеше по-добре на терена, само че по този начин и не създаваше нищо рисково. В 44-ата минута Срецкович стреля, само че Любенов съумя да улови.

В ответната офанзива обаче родният отбор съумя да върне равенството. Стойчо Атанасов пусна прекрасен пас към Симеон Славчев, който се бе освободил отдясно. Бившият халф на Левски пое добре и от дребен ъгъл стреля, с цел да прониже вратата на сръбския отбор и да вкара за 1:1.

Локомотив стартира по-активно второто полувреме, а в 47-ата минута Симеон Славчев пусна остро центриране към Димитър Митков, само че централният нападател се размина на сантиметри с топката.

Натискът на столичните “железничари” продължи, а атакита следваха една след друга пред вратата на сърбите. В 62-ата минута Крачунов засече топката с глава след корнер, само че вратарят на Спартак избави. 120 секунди по-късно Върджил Пинсон центрира към Селсо Рапосо на далечната греда, който стреля от дребен ъгъл, само че още веднъж Дулич мазета. Малко по-късно Стойчо Атанасов опита шанса си от далечна отдалеченост, само че неопределено.

В 70-ата минута Локомотив справедливо излезе напред в резултата. Селсо Рапосо получи отдясно и центрира добре в наказателното поле, където откри Пинсон. Фланговият нападател съумя непосредствено от въздуха да засече кълбото и да вкара от близка отдалеченост за 2:1.

Десетина минути преди края Рапосо центрира отдясно, а Славчев засече със странична ножица. Ударът му се оказа обаче прекомерно слаб и попадна право в ръцете на вратаря. Краси Милошев опита шут от комфортна позиция малко по-късно, само че прати кълбото високо в навън.

Секунди преди края на срещата влезлият като промяна Тодорски бе изведен самичък против вратарят на българите, опита да го преодолее, само че тъкмо преди да насочи удар, когато към този момент бе покрай аутлинията, Селсо Рапосо му скочи в краката на шпагат. Съдията незабавно уточни бялата точка, макар че футболистите на Локомотив претендираха, че Рапосо е играл с топката.

Зад кълбото застана Тодорски, само че ударът му се оказа прекомерно слаб и Дамянов съумя да улови. Въпреки това съдията реши, че дузпата би трябвало да се извършва отначало, като и сподели пряк червен картон на Кацаров поради митингите му. Вторият път зад топката застана Джурасевич, който съумя да вкара и да оформи крайното 2:2.

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 44. Божидар Кацаров, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 2. Стойчо Атанасов, 58. Октавио, 89. Матеус Дуарте, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93, Върджил Пинсон

Спартак Суботица: 12. Дулич, 31. Врблянац, 29. Зулж, 2. Десница, 17. Томасилович, 20, Сцепанович, 6. Джурасович, 22. Целич, 7. Срецкович, 33. Райович, 21. Расович