Отборът на Локомотив“ (Мездра) победи състава на Павликени“ с 3:1

...

„Локомотив“ /Мездра/ победи „Павликени“ и се изкачи на шестото място /снимки/

Отборът на „ Локомотив “ (Мездра) победи състава на „ Павликени “ с 3:1 в мач от 13-ия кръг на шампионата в Северозападната Трета лига.
Двубоят се игра на безпристрастен терен в Роман, заради наказването на „ железничарите “ с отнемане от домакинство за три мача.
Двубоят стартира чудесно за гостите, които откриха още 8-та минута посредством Стефан Гинчев.
След към четвърт час символичните домакини извършиха фаул, а кълбото попадна у Васил Калоянов, който стреля, само че топката мина над вратата, защитавана от Никола Василев.
В 19-та минута „ Павликени “ остана с човек по-малко. Гостите претендираха за неотсъден фаул. Йордан Йорданов репликира основния рефер, за което получи червен картон. Жълт пък бе вдигнат на стража Никола Василев, за имитация. Последва неакуратен удар на Васил Калоянов.
" Локомотив " изравни резултата в 47-та минута, откакто Ваньо Иванов засече с глава след центриране.
В 60-та минута удар на Кристиян Димитров мина на сантиметри около гредата. Десет минути по-късно капитанът на " Локомотив " бе изпъден с пряк червен картон поради удар при спряна игра. Така и двата отбора доиграха мача с по 10 души на терена.
В 73-та минута Асен Русинов направи цялостен поврат в мача, вкарвайки за 2:1 с диагонален изстрел.
Малко преди края на срещата домакините получиха правото да изпълнят 11-метров углавен удар за фаул против Ваньо Иванов. Васил Калоянов обаче бе неакуратен от бялата точка. Стражът мазета кълбото, само че при добавката Кристиян Димитров оформи крайния резултат 3:1.

„ Локомотив “ започва в следния състав: Цветелин Ставрев, Йоан Цанев (Иван Кирилов), Генади Петров (к.), Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Деян Иванов, Светослав Валериев, Антоан Драгомиров (Николай Ганчев), Асен Русинов, Васил Калоянов, Кристиян Димитров, старши треньор: Николай Христозов

„ Павликени “ стартира мача със следните 11: Никола Василев, Андрей Петров, Георги Христов, Атанас Фиданин, Ивайло Маринов, Ивелин Иванов, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов (к.), Мартин Ботев, Стефан Гинчев, Тихомир Маринов (Стефан Недялков), старши треньор: Мартин Кръстев

Жълти картони: Никола Василев, Тодор Чирпанов, Мартин Ботев (П), Асен Русинов, Ваньо Иванов, Деян Иванов (Л)
Червени картони: Йордан Йорданов (П), Генади Петров (Л)

След този триумф мездренският отбор се изкачи на шестото място във краткотрайното класиране с актив от 18 точки и голова разлика 23-21.
В идващия кръг " червено-черните " гостуват на " Боруна " (Царева ливада). Мачът е на 11-ти ноември от 14:30 часа.
Източник: bulnews.bg