Отборът на Ливърпул записа равенство на старта на новия сезон

...

Кърваво дерби с 6 гола за Ливърпул още на старта на сезона

Отборът на Ливърпул записа тъждество на старта на новия сезон в британската Висша лига.

Мърсисайдци стигнаха до точката на посетители на Уотфорд, във втория дуел от програмата на първия кръг на Премиър лийг.

Домакините поведоха на известния си посетител, само че позволиха да бъдат обърнати до 2:3. Все отново в заключителните секунди от сбъсъка те се добраха до точката, след попадение на Бритос.

Точни за Уотфорд бяха точно Бритос, Окака и Дукур, до момента в който за " алените " се разписаха Мане, Фирмино и Салах.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Окака даде преднина на " жълтите ".

Мане върна интригата в мача след 29 минути игра, само че единствено 3 по-късно Клоп трябваше още веднъж да смени усмивката си с намръщено, сериозно лице, защото противникът си върна преимуществото, с попадение на Дукур.

Снимка 307774
Източник:

Ливърпул нанесе своя удар единствено в границите на две минути през второто полувреме.

Това се случи сред 55-ата и 57-ата минути, когато първо Фирмино бе прецизен от дузпа, а по-късно Салах, след пас на Фирмино, повиши на 3:2.

Снимка 307775
Източник:

Крайното 3:3 оформи Бритос, разписал се безусловно в заключителните мигове от конфликта.

Без никакво подозрение гостите бяха любимец в този мач, само че и домакините демонстрираха темперамент и умения. Проблемът пред Юрген Клоп бе Филипе Коутиньо, който подаде молба за трансфер и изрично отхвърли да играе в днешния мач, ден преди началото му.

Уотфорд е изгубил три от последните си четири срещи с този съперник, при голова разлика 4-12 в интерес на " мърсисайдци ".