Отборът на Ливърпул спечели първото си домакинство за новия сезон

...

ОБЗОР: Ливърпул тръгна с победа на „Анфийлд“, Мак Алистър с червен картон

Отборът на Ливърпул завоюва първото си домакинство за новия сезон в британската Висша лига.

Мърсисайдци победиха Борнемут на „ Анфийлд “ във трогателен мач от втория кръг, завършил при резултат 3:1.

Възпитаниците на Юрген Клоп, стартирали акцията с реми против Челси, започнаха ненадейно сепнато дуела и още първоначално направиха 2 кошмарни неточности при изнасянето на топката.

В първия случай попадението бе анулирано поради засада, само че в 3-ата минута Антоан Семеньо откри резултата в интерес на Брентфорд.

Последва още едно безредие пред пеналта на „ алените “, поради което вратарят Алисон получи жълт картон, само че по-късно домакините овладяха самодейността и не я изпуснаха до самия край, макар че скоро след началото на второто полувреме новото им попълнение Алексис Мак Алистър получи пряк червен картон.

Преди това обаче, в 28-ата Луис Диас изравни със ужасно осъществяване от близка отдалеченост, а в 36-ата Мохамед Салах направи обрата цялостен.

Египтянинът се разписа след дузпа, която пропусна, само че при добавката не сгреши и по този начин разреши на Ливърпул да се отдръпна на отмора при 2:1.

Салах удари и една греда, а в 58-ата минута Мак Алистър беше изпъден с червен картон поради остро влизане.

Само 4 минути по-късно обаче Диого Жота направи резултата 3:1 и той се резервира до последния съдийски сигнал, с цел да съберат домакините 4 точки от първите си 2 мача, а гостите да останат с 1 в своя актив след 1:1 против Уест Хем на старта .

Брайтън реализира втора поредна победа в британското състезание и оглави класирането във Висшата лига с оптималните шест точки.

" Чайките " завоюваха с 4:1 гостуването си на Уулвърхемптън и най-малко за няколко часа ще бъдат еднолично на върха на таблицата.

Соли Марч вкара два гола за спечелилите, с които събра общо три попадения на сметката си през акцията. Резултатът обаче бе открит от Каору Митома, който осъществя след извънреден независим пробив в 15-ата минута.

Секунди след началото на второто полувреме японецът комбинира с Первис Еступинян, който повиши на 2:0. В 51-вата минута Марч вкара за 3:0, а още четири минути по-късно добави и четвърти гол за гостите. И за двете попадения той бе подкрепят от аржентинеца Хулио Енсисо.

Почетното попадение за Уулвърхемптън падна в 61-вата минута и бе дело на влезлия като запаса малко преди този момент Хван-Хи Чан.

В последния мач от днешния следобяд Бренфорд победи с 3:0 Фулъм като посетител в лондонското дерби.

За " пчеличките " триумфът също е първи през сезона и пристигна след два гола на Браян Мбемо през второто полувреме и един на Йоан Уиса преди почивката.

Фулъм пък игра от 66-ата минута с човек по-малко, откакто Тим Рийм получи два жълти картона в границите на няколко секунди.