Отборът на Левски Лукойл записа поредна победа в редовния сезон

...

Левски Лукойл спечели дербито срещу Берое

Отборът на Левски Лукойл записа поредна победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на Берое (Стара Загора) с 85:76 (23:17; 25:20; 21:21; 16:18) в в дербито на X кръг.

Брендън Йънг се отличи с „ дабъл-дабъл “ за спечелилите – 20 точки и 11 асистенции, а Христо Захариев и Раян Райт приключиха надлежно с по 17 и 15 точки.

Реджър Доуел беше най-резултатен за „ зелените “ от Стара Загора – 19 точки, Иван Лилов и Остин Прайс прибавиха надлежно по 17 и 15 точки, а Александър Янев приключи с 13 точки.

Двубоят стартира доста равностойно, като в първите минути двата тима си размениха лидерската позиция на няколко пъти. Малко след средата на частта домакините от Левски Лукойл съумяха да се откъснат напред след няколко положителни взаимоотношения, като след 10 минути игра столичани водеха с 23:17.

В първите минути на втория интервал обстановката на терена не се промени и възпитаниците на Константин Папазов поддържаха нежния си задатък. Малко преди да изминат пет минути гостите от Стара Загора се активизираха, а тройка на Прайс и четири наказателни удара на Янев разрешиха на Берое да изравни - 32:32. Последва мигновен отговор на столичани, които за 120 секунди съумяха още веднъж да се откъснат напред, като този път не разрешиха да бъдат сюрпризирани и на почивката Левски Лукойл водеше с 48:37.

Отборът на Берое се хвърли с всички сили да търси поврат в третата четвърт, като на няколко пъти възпитаниците на Любомир Минчев съумяваха да смъкват пасива си до 3-4 точки. След положителното начало на второто полувреме старозагорци се пропукаха в отбрана и разрешиха на противника си да възвърне двуцифрената разлика в резултата - 58:69 в интерес на Левски Лукойл.

В заключителните 10 минути на дуела домакините направляваха събитията на терена, като 3:07 минути преди края на дуела стигнаха до най-голямата разлика в своя изгода – 82:65, с което сложиха точка на разногласието. В оставащото време възпитаниците на Константин Папазов понижиха оборотите, само че това не промени абсолючтно нищо и последния съдийски сигнал подпечата успеха на Левски Лукойл – 85:76.

Левски Лукойл – Берое 85:76 (23:17; 25:20; 21:21; 16:18)

Левски Лукойл : Райт 15, Чийтъм 10, Минчев 7, Великов, Захариев 17 (Младенов 2, Йънг 20, Смит 9, Леков, Петков 5)

Берое: Дауел 19, Прайс 15, Лилов 17, Ваклинов, Уолкър 4 (Карамфилов 5, Тонев, Янев 13, Моузес 3)