Отборът на КПС Варна вдигна шампионската титла в държавното първенство

...

КПС Варна стана шампион при 19-годишните без нито една загуба през сезона

Отборът на КПС Варна подвигна шампионската купа в държавното състезание по водна топка за юноши старша възраст U19. На суперфинала в столичния басейн „ Диана “ възпитаниците на треньора Найден Найденов взеха три победи от три мача и без загуба в цялото шампионата безусловно справедливо победиха със златните медали, написа waterpolobg.com.

``

Така тимът на КПС Варна прекъсна серията от девет поредни трофеи в старшата възраст на Локомотив Никола Нанов. Триумфът е първи за КПС Варна във възрастта U19 и продължава триумфите на клуба този сезон след спечелването на Купата на България при мъжете и второто място в мъжкия шампионат.

Варненци завоюваха безапелационни победи против Славия (14:8) и Комодор (13:5), а сред тях стигнаха до 10:8 против Локомотив НН, откакто водеха с 8:1 и нито за миг не оставиха подозрение в превъзходството си в мача.

Локомотивци, водени от Георги Гаджев, стигнаха до среброто, откакто трагично победиха Славия с 8:5 в решителния финален мач на суперфинала. В дуела на славистите за второто място бе задоволителен и еднакъв резултат. " Белите " с ментор Ангел Бенински започнаха с гол пасив последната четвърт (5:4), само че в заключителните 8 минути резултатът бе 3:1 за Локомотив НН и на славистите им се наложи да се задоволят с бронзовите медали.

Отличията са първи за Славия от 2013 година, когато тимът на клуба се окичи със среброто, още веднъж при юношите старша.

Резултати: КПС Варна – Славия 14:8, Локомотив НН – Комодор 6:5, КПС Варна – Локомотив НН 10:8, Славия – Комодор 12:3, КПС Варна – Комодор 13:5, Локомотив НН – Славия 8:5.
Източник: petel.bg