Отборът на Интер спечели с 3:1 домакинството си срещу Лацио

...

Интер обърна Лацио и отвори широко вратата на Наполи към титлата

Отборът на Интер завоюва с 3:1 семейството си против Лацио от 32-ия кръг на италианската Серия " А " и по този метод дава отлична опция на Наполи да победи с шампионската купа още този следобяд при семейството си против Салернитана.

След провалянето си в Милано " бианкочелестите " остават на 17 точки зад неаполитанци, които могат да си обезпечат своя първи успех в Скудето след повече от 30-годишна пауза, в случай че завоюва дуела на " Естадио Диего Армандо Марадона " този следобяд.

В същото време пък триумфът на Интер изкачи момчетата на Симоне Индзаги до 4-а позиция в подреждането с актив от 57 точки, колкото има и градския противник Милан, както и съставът на Рома.

Двубоят на " Джузепе Меаца " обаче надалеч не стартира положително за " нерадзурите ", които се оказаха догонващи след половин час игра, когато прецизен за Лацио беше Филипе Андерсон, откакто няколко минути по-рано пък попадение на Хенрих Мхитарян за домакините бе анулирано поради засада след интервенция на системата ВАР.

Минималният задатък на гостите се задържа до заключителните 12 минути на срещата, когато Интер се развихри и на цели три пъти порази вратата на своя противник.

Лаутаро Мартинес изравни резултата в 78-а минута, а пет минути по-късно Робин Госенс беше прецизен, с цел да даде задатък на своя отбор. Крайното 3:1 оформи още веднъж Лаутаро с втория си гол в срещата в последната минута от постоянното време.