Отборът на Хофенхайм надделя с 3:2 над гостуващия Вердер (Бремен)

...

Тимът на Илия Груев загуби след зрелище срещу Хофе

Отборът на Хофенхайм надви с 3:2 над гостуващия Вердер (Бремен) в завладяваща борба от втория кръг на Бундеслигата. Бременският отбор, където като помощник работи българинът Илия Груев, откри резултата в 42-рата минута след гол на Фюлкгруг. След почивката паднаха цели четири попадения - три от които за домакините. Гостите играха с човек по-малко в последния четвърт час на дуела. Първото полувреме беше изпъстрено с битка и незавършени офанзиви. Гостите от Бремен бяха по-дейни в опитите си за разкриване на резултата. В 42-рата минута те се възползваха от втория си корнер, с цел да осъществят за 0:1. Нури Шахин центрира и Никлас Фюлкруг означи с глава, надскачайки противник. След почивката Хофе реагира и направи цялостен поврат едвам за четвърт час игра. В 54-ата минута Денис Гайгер центрира от корнер, намирайки Ермин Бичакчич, който се разписа с глава за 1:1. Пет минути по-късно Иляс Бебу не беше затрупан в наказателното поле и вкара попадение с удар от 15 метра. Гостите от “Везерщадион” стачкуваха за засада, само че повторенията демонстрираха, че такава няма. В 71-ата “зелените” вкараха топката в мрежата. Попадението първичното беше зачетено, само че секунди по-късно анулирано след детайлно ревизиране на обстановката благодарение на видеоповторение. Според съдията Дейви Клаасен е играл с ръка преди да означи. В 77-ата Йоханес Егещайн получи втори жълт картон и гостите доиграха срещата с един по-малко. В 81-ата Вердер въпреки всичко стигна до изравнително попадение след неточност при изнасянето на топката. Юя Осако получи пред наказателното поле, финтира двама с едно придвижване и прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря с отсечен удар от 18 метра - 2:2. Това обаче не беше краят на разногласието. В 87-ата Вердер позволи ново попадение от корнер. Павел Кадержабек остана непокрит и се разписа с глава от 10 метра за 3:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 2 кръг, събота 24 август  Хофенхайм 3:2краен резулат  Вердер Бремен